Feldenkraisova metoda

Lekce cvičení dle Feldenkraisovy metody jsou určeny každému bez ohledu na věk, kdo chce rozvinout své pohybové schopnosti, nahradit nefunkční pohybové návyky funkčními a pohybovat se a žít s větší lehkostí a svobodou.
Cvičení probíhá vleže na zádech, břiše nebo na boku, tempo je pomalejší. Skládá se z jednoduchých pohybů, které se různým způsobem zkoumají, rozvíjejí a kombinují. Důraz je kladen na vnímání pohybu, jeho kvalitu a příjemný prožitek.
Feldenkraisova® metoda (FM), vyvinutá fyzikem a mistrem v judu Dr. Moshè Feldenkraisem, je celosvětově uznávaná somatická edukační metoda, která prostřednictvím organického učení školí vlastní vnímání, zdokonaluje funkčnost těla a osobní proces učení.

 

Cíle cvičení:

  • Lepší koordinace pohybů, rovnováha a flexibilita.
  • Uvolnění přebytečného napětí, zlepšení dýchání, navození pocitu lehkosti.
  • Pravidelné cvičení může vést k odstranění chronických bolestí a zlepšení nejen kvality pohybu, ale i celkové kvality života.

Určeno pro:

Klienty s pohybovými potížemi, oblíbená též mezi tanečníky, hudebníky, sportovci a dalšími profesemi pracujícími s pohybem.

 

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex