ONLINE KONZULTACE psychosomatického lékaře

Jsme nyní všichni ve složitém období. Každý ve svém životě zažíváme nějakou změnu. Jsou ohroženy naše dosavadní jistoty, zvyky a plány, máme omezené kontakty s jinými lidmi, myslíme na ekonomické dopady  a vyrovnáváme se s rizikem onemocnění u sebe a u svých blízkých. Tyto věci prožívá každý různě. Můžeme mít různé měnlivé pocity – strach, vztek, smutek, bezmoc. Ale také naději, důvěru, odhodlání. Může se také objevit zdánlivě paradoxní bezemoční prožívání celé situace. Pod tímto tlakem přemýšlíme a uvědomujeme si, co je pro nás nejdůležitější. Kromě psychického prožívání toto všechno jistě prožíváme i ve svých tělech. Můžeme reagovat různým tělesným dyskomfortem, napětím, bolestmi, zhoršením chronických problémů, ale i objevením se nových obtíží. Negativní vliv na psychiku i tělo může často mít i vynucená změna pohybového režimu. Není lehké se vyznat v závažnosti tělesných příznaků.

Stejně jako naši psychologové nabízí nyní možnost konzultací na tato témata také rehabilitační a psychosomatická lékařka MUDr. Barbora Danielová. Snaží se více objasnit toto propojení mezi tělem a prožívanou situací, pomoci i při omezených možnostech zhodnotit závažnost tělesného problému a nutnost lékařského vyšetření, nalézat způsoby, jak tyto reakce zmírňovat a předcházet jim. Patří sem i přemýšlení nad postupy, kterými se můžeme udržet co nejvíce imunitně odolní.

Tyto konzultace probíhají nyní telefonicky, prostřednictvím video hovoru předpokládáme, že brzy bude možná i osobní návštěva při respektování současných hygienických pravidel. V případě zájmu se, prosím, na tuto konzultaci objednejte přes naši recepci, délka trvání je podle potřeby 25-50 minut, bez doplatku.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex