Masáže

Masáž může být příjemnou relaxační terapií, ale také výborným doplňkem probíhající fyzioterapeutické léčby. Vyberte si ze široké škály masáží prováděných zkušenými terapeuty.
Téměř každou masáž Vám můžeme poskytnout jako komplexní terapii v kombinaci s vodoléčebnou procedurou  a suchým zábalem.

1. Klasická a sportovní masáž (25/50 min)

Nejčastěji žádaná masáž používaná při léčbě bolestí zad. Napětí v přetížených svalových skupinách člověk pociťuje jako ztuhlost, pálení a časem se objevuje i bolest.  Masáž tyto namáhané svaly relaxuje a často poskytuje okamžitou úlevu.  Odstraňuje únavu a svalové napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, příznivě působí na pohybový aparát. Podle účelu má masáž buď klidné relaxační tempo, nebo je dynamická – aktivující.

 

2. Relaxační masáž (80/110 min)

Příjemná, klidná masáž celého těla. Kombinace technik klasické, havajské a tantrické masáže (bez intimních partií), jemných protahovacích cviků a reflexní terapie. Relaxační masáž začíná prohřátím celého těla přes osušku, celkovým zklidněním a prohloubením dechu. Samotná masáž má klidné pomalé tempo, je jemná a neobsahuje techniky hluboké práce se svaly. Masírovat budeme záda, šíji, dolní a horní končetiny a obličej. Velmi oblíbená jsou chodidla a dlaně. Během masáže zařazuji i jemné protahovací cviky. Důležitou roli hraje také teplo, vhodná hudba, použití aromaolejů a příjemná atmosféra.Na závěr budete mít dost prostoru na doprožití a pozvolný návrat do reality. Vychutnejte si ho a nikam nespěchejte.

 

3. Masáž nohou a chodidel (25 min)

Naše chodidla představují dokonalou mapu celého těla. Terapií reflexních zón vytváříme základní předpoklady k prevenci a léčbě mnoha nemocí. Stlačováním a hlazením příslušných bodů na chodidle dokážeme nejen ovlivňovat vnitřní orgány, ale i ulevit od bolesti, uvolnit nahromaděné napětí, rozproudit tok energie v těle a celkově tak navodit pocit uvolnění a dokonalé harmonie těla. Touto šetrnou a účinnou technikou přispíváme k obnovení tělesné i duševní rovnováhy a aktivujeme přirozené léčebné síly organismu.

 

4. Masáž lávovými kameny (50/80 min)

Masáž lávovými kameny je specifický typ terapie, která spojuje teplo sálající z přírodních kamenů a speciální masážní techniky. Lávové kameny jsou zahřívány ve vodní lázni a za pomoci aromatických olejů je masírováno celé tělo. Masáž lávovými kameny má vysoký terapeutický a relaxační účinek. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, harmonizuje a pomáhá detoxikaci organismu

 

5. Masáž obličeje lávovými kameny (50 min)

Masáž obličeje lávovými kameny má vynikající účinky v regeneraci a omlazení pleti obličeje. Uvolňuje svaly v oblasti tváře, krku a dekoltu a povzbuzuje lymfatický systém. Metoda je doplňkovou terapií vytížených žen i mužů, kteří potřebují za krátký okamžik zlepšit výraz své tváře, odstranit stres a načerpat novou energii. Má vynikající harmonizační efekt díky využití tepelných účinků lávových kamenů.

 

6. Shiatsu (50 min)

Shiatsu se řadí mezi masážní techniky a vychází z čínské medicíny. Cílem shiatsu je obnovování energetické rovnováhy v těle. Uvolňuje a zároveň navozuje stav duševní i tělesné pohody. Provádí se na podložce v leže na zemi přes bavlněné oblečení za pomoci strečinku, tlaku nebo doteku.

 

7. Havajská masáž Lomi Lomi (50/80 min)

Masáž pochází z Havajských ostrovů, kde je po staletí používána na podporu duševního a fyzického zdraví. Původně byla vyhrazena jen pro kmenové vůdce. Dnes se šíří po celém světě a získává si stále větší oblibu. Havajská masáž je plynulá, rytmická a velmi příjemná. Poskytuje stimulaci pro krevní oběh a lymfatický systém, harmonizuje tělo i duši, odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí, uvolňuje bolestivá kloubní spojení a napomáhá očistit organismus. Jde o ideální masáž pro odpočinek a celkové uvolnění. Při havajské masáži zapojujeme mimo prstů a dlaní i předloktí. Účinky masáže umocňujeme použitím kvalitních masážních olejů, vonných esencí a příjemnou hudbou.

 

8. Breussova masáž (50 min)

Velmi příjemná a uvolňující masáž s energetickými účinky, při které se masíruje přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. Používá se třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Breussova masáž je vhodná pro dnešní uspěchanou dobu, přináší celkové uvolnění a zklidnění. Třezalkový olej, kterým se záda při masáži potírají, napomáhá detoxikaci a působí na bolestivých místech hojivě.

 

9. Manuální lymfatická masáž (50 min)

Lymfodrenáž je speciální jemná masážní technika prováděná stálým tlakem, pomalým tempem a speciálními hmaty v přesně určeném pořadí. Obnovuje a zlepšuje oběh lymfy v těle. Lymfodrenáž je jak zdravotní, tak i kosmetická. Její největší přínos je při detoxikaci organismu a zlepšení celkové imunity. Je vhodná pro lidi vystavené dlouhému stání nebo sezení, odstraňuje pocit „těžkých nohou“, pomáhá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, zvyšuje kondici, zlepšuje stav pokožky, působí proti jejímu stárnutí, používá se při formování postavy. Lymfodrenáž je účinnou metodou v boji proti celulitidě. Délka masáže je určena podle druhu prováděné masáže (nohy, dolní polovina těla, celé tělo, atd.)

 

10. Manuální lymfatická masáž obličeje (50 min)

 

11. Přístrojová lymfatická masáž (50 min)

Lymfatická masáž prováděná prostřednictvím moderního přístroje. Součástí terapie je vždy manuální uvolnění lymfatických uzlin fyzioterapeutem.

 

12. Masáž pro těhotné ženy (50 min) 

Blahodárných účinků masáže se nemusíte vzdávat ani během těhotenství.

13. Antistresová péče (80 min)

Ošetření se skládá z masáže hlavy a liftingu obličeje. Masáž hlavy účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Lifting obličeje je vyhlazovací masáž obličeje s ihned viditelnými účinky. Tato jemná technika, šetrná k pokožce, je  doprovázena  příjemnými pocity hluboké relaxace a vnitřní pohody.

 

14. Omlazující péče o obličej (80 min)

Ošetření v sobě spojuje lifting obličeje a následné kosmetické ošetření pleti s maskou a peelingem. Manuální lifting obličeje je nová revoluční metoda, kterou dokážete bez pomocí skalpelu výrazně omladit obličej. Zaměřuje se na mimické svaly obličeje a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku. Součástí ošetření je tako speciální masáž očního okolí.

 

15. Indická masáž hlavy (50 min)

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši. Uvolňuje od napětí a stresu, působí jako lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Indická masáž hlavy je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní regeneraci, dá se provádět vsedě, bez nároků na prostor či vybavení. Účinně zbavuje stresu, napětí a odstraňuje migrény. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější.

 

16. Lifting obličeje (50 min)

Jedná se o vyhlazovací masáž obličeje s ihned viditelnými účinky. Zaměřuje se na mimické svaly obličeje a přispívá k lepšímu vyživování pokožky i samotných svalů. Manuální lifting obličeje je nová revoluční metoda, kterou dokážete bez pomocí skalpelu výrazně omladit obličej. Tato jemná technika, šetrná k pokožce, je doprovázena  příjemnými pocity hluboké relaxace a vnitřní pohody. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku.

 

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex