Načítám Akce

Mobilizace hrudní páteře a dech

ONLINE KURZ Bc. Štěpána Haškovce se věnuje hrudní páteři, která je jedním z nejčastějších důvodů, pro které pacienti hledají pomoc u fyzioterapeuta. Kurzu se můžete účastnit odkudkoliv, stačí vám počítač s webkamerou a připojení k internetu.
Hrudní páteř je zároveň součástí kruhu (spolu s žebry a hrudní kostí) chránícího naše primární vitální orgány- srdce a plíce, s jejichž fasciálními obaly je zároveň na mnoha místech vazivově propojena a současně  je její mobilita zásadní pro lokomoční pohyb. Při sedenterním stylu života se stává jednou z postižených oblastí, jejíž hypomobilita zapadá do mozaiky příčin nejčastějších bolestí pohybového aparátu, s nimiž jsme konfrontováni (bolestmi krční a bederní páteře, kyčelních kloubů, atd). Dosud nedostatečně prozkoumán je vliv její nedostatečné hybnosti ve vztahu k srdeční a dechové funkci.
V našem workshopu se pokusíme prozkoumat možnosti obnovení pohyblivosti a kluznosti tkání hrudního koše a hrudní páteře ať už autoterapeuticky, či při mobilizačních a měkkých technikách.

Co se v našem workshopu naučíte?

  • 3D anatomie Th-páteře a žeber
  • Fasciální propojení srdce a plic s hrudním košem a páteří
  • Jak tvar jednotlivých žeber determinuje pohyb a možnosti jejich mobilizace
  • Měkké techniky pro uvolnění “sleeve” a “core” vrstvy
  • Množství autoterapeutických cviků s pomůckami (foam-roller, S-ball, theraband, duoball) i bez nich
  • Specifika terapeutického přístupu dle somatotypu a tvaru páteře

Co potřebujete pro účast na kurzu?

Počítač s webkamerou a připojením k internetu.

Dostanu certifikát o absolvování?

Ano, po absolvování kurzu obdržíte potvrzení o absolvování.

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex