Načítám Akce

Diagnostika a terapie kolenního kloubu

Kolenní kloub představuje největší a nejsložitější kloub lidského těla. Diagnostika jeho poruch bývá často redukovaná na “místní šetření”, jakoby se léze menisků, vazů a dalších struktur odehrávaly bez souvislosti s funkcí okolních tkání.
V kurzu se pokusíte o opak – budete pozorovat souvislosti mezi pohybovým zdravím kolenního kloubu a pohyblivostí. Budete se věnovat afekci kyčlí a plosek nohy, bez jejichž fyziologického postavení neexistuje fyziologické postavení v koleni. Zmíním i existenci vzdálenějších souvislostí viscerálních, bolestí primárně vzniklých v bederní páteři a závislosti funkce kolenního kloubu na myofasciálních liniích těla. Dozvíte se také o souvislostech typologie člověka s funkcí kolene.
Budete se učit používat kolenní kloub v souladu s anatomií a ne proti ní. Vedle diagnostických vyšetření ve dvojicích si v kurzu ukážeme množství sebezkušenostních cviků se zacílením na optimalizaci funkce tak, abyste probranou látku procítili na vlastní kolena.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře, maséry a další zájemce z řad odborníků

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex