Načítám Akce

Čtení z těla

Umění prohlédnout druhou osobu je velmi staré a intuitivní. Vždy, když se setkáváme s druhou lidskou bytostí, utváříme si úsudek, ať už vědomě, či nevědomě a říkáme mu “první dojem”. Má to kulturní konotace – módu a třídu, ale také biologické, některé řekněme feromonální, nebo pudové, jiné se týkají pocitu z těla v prostoru. Těm posledním se budeme věnovat v našem semináři – návodům, které nám poskytuje postura a pohyb. Budeme je analyzovat, abychom tyto signály mohli využít pro uvedoměle vystavěnou strategii terapie.
Jako terapeuté čelíme časové nerovnosti – v ordinaci máme na své klienty v nejlepších případech pár hodin týdně, zatímco rizikové faktory (sedavá práce, čas strávený s mobilním telefonem atd.) působí desítky hodin týdně k negaci našich snah. Proto by měla být naše práce strategicky naplánována.
Tento workshop vám poskytne návod, jak se dívat – nejdřív celkovým pohledem a pak vzhledem k jednotlivým myofasciálním liniím. Není to jednoduchá disciplína, ale s postupující zdatností se stává návykovou. Pokud je použita profesionálně, výsledky Vaší práce se prodlouží a zvýrazní, umožní hlubší změny, které vytrvají a dále se prohlubují.

 Co se ve workshopu naučíte?

  • Poziční slovník – jaká slova volit k popisu těla v prostoru
  • Záznam nálezu do vyšetřovacího formuláře
  • Náhled na vybalancování základních rovin
  • Vyšetření jednotlivých myofasciálních linií pohledem a zvolení terapeutické strategie na základě tohoto vyšetření

Jako vždy bude součástí kurzu rozcvička, tentokrát se zaměřením na procítění jednotlivých myofasciálních linií na vlastním těle.

Určeno pro:

fyzioterapeuty, lékaře, maséry a další zájemce z řad odborníků

Akreditace:

Kredity: 4 kredity (UNIFY, jen fyzioterapeuti)
Výukové hodiny: 7 á 60 min
Odborný garant: Mgr. Jana Týkalová

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex