Přednášející konference 2025

Lektor

|Dan Horyna

Rockový zpěvák, v roce 2002 prošel léčbou v Červeném dvoře, od 2005 pracoval v SANANIMu, nejprve jako kontaktní pracovník, poté jako terapeut Doléčovacího centra, od roku 2008 byl vedoucím Nízkoprahového zařízení ve Zruči nad Sázavou, od roku 2010 terapeut v léčebně závislostí Moniky Plocové a od roku 2012 má soukromou psychoterapeutickou praxi. Od roku 2003 praktikuje tibetskou duchovní nauku Dzogchen pod vedením Namkhai Norbu Rinpochem. Absovloval psychoterapeutcký výcvik SUR Remedium I. Věnuje se existenciální terapii a meditačnímu výcviku.

|Bc. Clara Lewitová

Fyzioterapeutka a tvůrkyně přístupu Fyzioterapie funkce. Její práce a způsob uvažování je ovlivněn celoživotní prací jejího otce prof. Karla Lewita a mnoha dalšími osobnostmi medicíny, fyzioterapie i veřejného života, kterými se Clara v průběhu let inspirovala. Patřili mezi ně prof. Janda, doc. Véle, Moshe Feldenkrais a další. Postupně nacházela vlastní profesní cestu, jak obecně známá fakta z vědních i klinických oborů spojovat do souvislostí a své zkušenosti aktivně předává studentům fyzioterapie na vysokých školách a v kurzech Fyzioterapie funkce. Její přístup je stále velmi novátorský, založený na klinických zkušenostech autentické práce s pacienty, o kterých Clara hovoří jako o svých největších a nejzásadnějších učitelích. Postupem času své zkušenosti předala několika svým žákům, kteří mají za úkol tento přístup a způsob myšlení dále rozvíjet a aktivně hledat nové funkční souvislosti.

|Mgr. Veronika Víchová

Klinická psycholožka, předsedkyně Sekce klinické psychologie a předsedkyně Sekce pro hypnózu při Psychiatrické společnosti ČLS JEP. Je lektorkou výcviku v hypnóze, pořádá relaxační kurzy a konference. Věnuje se mj. léčbě psychosomatických obtíží, traumatu a závislostí. V roce 2016 a 2024 jí vyšla publikace Autogenní trénink a autogenní terapie. Z metod využívajících relaxaci podporuje i Relaxačně symbolickou terapii a Katathymně imaginativní psychoterapii. Pracuje v Centru psychosomatické medicíny na Praze 6 a má i soukromou praxi. Hlavním projektem je léčebný koncept poruch spánku „Valeriánum“ v rozsahu 3 a 7 denních programů v prostředí podkrkonošské krajiny se zurčícím potokem, velkou zahradou, lesem a černočernou nocí. Využívá v rámci psychoterapie celé spektrum metod: relaxaci, imaginaci, meditaci, hypnózu, zahradní a lesní terapii.

|PhDr. Lucie Vlček Pelková, Ph.D.

Psycholožka a psychoterapeutka, orientována na hlubinnou psychologii, pracuje s dospělými. Zakládající členka a lektorka České společnosti pro katatymně imaginativní psychoterapii (www.cskip.cz). Profesní dráhu začala praktikem na psychosomatické klinice v Aulendorfu (SRN) a v Krizovém centru Psychiatrické kliniky VFN Praha. Dlouhodobě pak působila v oblasti psychosomatické péče v Centru pro poruchy příjmu potravy při PK VFN Praha, dále i v CKP Roseta, vedla poradnu Eclinic institutu pro poruchy příjmu potravy, vede mezioborové intervize v centru Be balanced. Nyní působí v ambulanci klinické psychologie a je lektorkou akreditovaných psychoterapeutických výcviků (komplexní léčba poruch příjmu potravy, KIP) a předatestační přípravy pro lékaře. Přednášková činnost – FSS MU Brno, 1.LF UK Praha, FF UK Praha.