Relaxační skupina

Čtyři setkání s hlavním zaměřením na praktický nácvik relaxačních technik a technik zvládání stresu, nácvik autogenního tréninku.
Relaxace vedená jakýmkoli způsobem, je velmi praktický postup, který přináší změnu či úlevu již v průběhu prvních pokusů.  Některé techniky je velmi snadné aplikovat v jakékoli životní situaci. Nácvik uvolňování v klidu i pohybu a s tím spojené zvýšené uvědomování těla dokáže velmi rychle změnit naše prožívání a „přeladit“ nás tak, abychom nepřenášeli napětí z náročných situací do zbytku svého života.
Pomáhá nám připravovat se na obtížné situace a soustředit svou energii na podstatné činnosti.

Pro koho?

Určeno jako podpůrná a v některých případech jako základní terapie pro tyto druhy obtíží

  • bolesti hlavy, vysoký krevní tlak, nespavost, zvládání bolesti, srdeční a oběhové potíže, deprese, emoční nerovnováha, úzkostné stavy, posttraumatické stavy, a další
  • dalším užitkem relaxace je i zvýšený pocit životní spokojenost a podpora imunitního systému, zvýšení celkové vitality a výkonu

Začátečníci: skupina určená pro všechny, kdo mají zájem naučit se správně relaxovat. Žádné předchozí zkušenosti ani znalosti nejsou nutné.

Pokročilí: skupina určena pro všechny absolventy Relaxační skupiny 1. Zopakujeme si a ještě více zafixujeme jednotlivé fáze, které byly trénovány na skupině I. Zároveň zapojíme i prvky aktivní imaginace, které jsou součástí další úrovně této relaxační metody.

Jaké jsou účinky autogenního tréninku?

Autogenní trénink zvyšuje schopnost soustředění, zlepšuje kvalitu spánku, pomáhá při léčbě některých poruch (např. vysoký krevní tlak, oslabený imunitní systém), navozuje pocit uvolnění, regeneruje organismus, ve vyšších stupních ho lze využít na zbavení některých zlozvyků (např. kouření, obezita), při dlouhodobém cviční zlepšuje kvalitu života a duševní vyrovnanost. A co navíc – relaxační cvičení budete schopni realizovat po těchto setkáních sami!

 

Copyright © 2018 Centrum komplexní péče Roseta s.r.o. Nezamyslova 1712/13a 128 00 Praha 2 Česká Republika All rights reserved
Created by Cortex